Proti komárům

Jak se bránit a nenechat si znepříjemnit letní večery...

 

Jak se bránit útokům komárů?

 

 

Obecně se proti komárům samotným dá bránit velice obtížně a většinou s dosti diskutabilním výsledkem. Protože s komáry samotnými se toho mnoho nezmůže, je vhodné již podle možností z počátku předcházet jejich množení zvláště v blízkosti obydlí.

 

 

 

Jak se branit komárům V časopise Zahrádkář byla kdysi popsána zajímavá možnost hubení komářích larev v sudech se zálivkovou vodou. Návod vycházel z aplikace mletého prachového vápna pomocí sítka či cukřenky na vodní hladinu tak, aby vápno vytvořilo jemný povlak. Ten je potřeba průběžně obnovovat - například po dešti. Larvy pak nemohou dýchat, což má za následek jejich hynutí. Údajně taková voda ani neláká komáří samičky k zakládání nových populací. Způsob, který jistě stojí za vyzkoušení. Na kvalitu zálivkové vody by to nemuselo mít výraznější vliv, dešťová voda je obecně kyselejší, takže tímto dochází k její neutralizaci. Zvýšená opatrnost je na místě u rostlin špatně snášejících vápnění půdy.

 

 

 

V zahradním jezírku by s larvami komárů zase docela úspěšně zatočila nějaká nenáročná rybka. Podle možností by se měli všechny nádoby a vodní plochy přikrýt. Ve skutečnosti je to ale mnohem obtížnější, protože komárům k množení stačí pouhá kaluž nebo jen rozmočené bahno po delším dešti.

 

 

 

Okna a dveře je vhodné vybavit sítěmi, které ochrání nejen proti komárům, ale zamezí i vniknutí dalšího létajícího hmyzu. Nad lůžka lze zavěsit účinné 'moskytiéry', které se dnes dají poměrně snadno zakoupit ve větších prodejnách s lůžkovinami a domácím textilem. Slovo moskytiéry je samozřejmě nadsazené, protože moskyti se u nás nevyskytují. Můžete se pokusit i vyzkoušet nějakou prastarou osvědčenou babskou radu. V přírodě pak pomohou ochranné oděvy napuštěné repelenty a jiné moderní způsoby ochrany.

 

 

 

 

 

English version: How to prevent

Hostováno na www.Dokapsy.cz     Hledáte Jiný Web?       Florida web design downloaded from free website templates