Proti komárům

Jak se bránit a nenechat si znepříjemnit letní večery...

 

Prostředky na ochranu proti komárům...

 

 

odpuzovač komárůMezi již klasické moderní způsoby ochrany ložnic a pokojů proti komárům patří elektrické odpařovače hmyz odpuzujícího přípravku. Velkou výhodou je, že učinkují spolehlivě i při otevřeném okně. Vlivem vypařujícího se insekticidu přestávají komáři v místnosti běžně do 10 minut vyhledávat svou oběť a do 20-30 minut pak hynou. Dnes se již objevují i odpuzovače, které kromě komárů fungují i na mouchy a jiný létající hmyz.

 

 

 

Tam kde není možné využít odpařovač do elektrické zásuvky poslouží stejně odparník proti komárům na baterky, lze vyzkoušet také některý ze zápalných odpuzovačů. Nejčastěji se jedná o repelentní svíčky nebo lampy, existují také insekticidní spirály, které postupně odhořívají a do okolí jsou uvolňovány hmyz odpuzující látky.

 

 

 

spirálka proti komárůmVe volné přírodě jsou vhodné repelentní přípravky aplikující se na volný oděv a kůži pomocí rozprašovače. Kromě komárů většinou současně ochrání také před nebezpečnými klíšťaty. Podobně fungují také repelentní náramky a speciální napuštěné oděvy.

 

 

 

Komáři mohou být také odpuzováni moderními elektronickými vysílači vysokofrekvenčních tónů. Tyto většinou mají malý okruh působnosti, proto se hodí spíšepro osobní ochranu ve volné přírodě, během kempování pod stanem apod. Elektronické odpuzovače vydávají tóny vysokých frekvencí, které matou a odpuzují obtížné komáří samičky.

 

 

 


English version: Protection

Hostováno na www.Dokapsy.cz     Hledáte Jiný Web?       Florida web design downloaded from free website templates